Witaj

Nazywam się Marta Król i miło mi, że trafiłeś/trafiłaś na tę stronę.

Oto moja historia. Zapewne nieco inna, niż te, które dotychczas mogłeś/mogłaś usłyszeć.

Odkąd pamiętam moja rodzina nie żyła w sojuszu z jakimikolwiek zwierzętami. Pies, kot, żółw (!) nie był, delikatnie rzecz ujmując wizją która wzbudzała w moich rodzicach dreszczyk ekscytacji lub rozczulenie.

 

Ja oczywiście miałam zupełnie inne zdanie na ten temat. Tak więc, jako siedmiolatka, zamiast puchatego zwierzaka o którym przecież marzyłam nieustannie, dostałam kieszonkowy album ze zdjęciami i wyczerpującymi opisami niemal 400 ras psów. To była kolejna książka mająca "zabić czas" i potencjalnie rozwijać moje zainteresowania. Jak się potem okazało, książka nie wylądowała w przysłowiowej "szufladzie", bo krótko po jej otrzymaniu byłam całkiem niezła w rozpoznawaniu  niemal każdej rasy psa napotkanej na ulicy lub w telewizji. Przydatna umięjętnośc, jak na siedmiolatkę, prawda?:)

Dziś, jako osoba dorosła, wciąż pamiętam, że jako dziecko, przeglądając niemal do znudzenia różnorakich psich przedstawicieli w albumie, myślałam sobie: "Kiedyś będę się opiekowała każdym z nich!".

I chwała niebiosom za to, że tak się nie stało:)

Zwierzyniec mopso, pudlo, dogo, owczarkowy byłby z pewnością bardzo interesującą ferajną pod jednym dachem. Z biegiem lat moje zainteresowanie kynologią jednak nie znikło. W 2014 roku setery angielskie skradły moje serce.  Raczkując w świecie kynologii jako entuzjastka, potem właścicielka beagle i w końcu setera angielskiego, powoli poznawałam nowych ludzi - również właścicieli seterów lub doświadczonych hodowców. Wszyscy lub większość dzieli wspólną pasję: aby hodować zdrowych i cieszących oko i serce czteronożnych towarzyszy.

Do dnia dzisiejszego posiadam wspomniany album. Przypomina mi on o moim marzeniu z dzieciństwa, które tak naprawdę się spełniło. Jestem szczęśliwą właścicielką kilku kudłaczy i dokładam wszelkich starań, żeby być odpowiedzialnym hodowcą.

Marta

 

Hodowla Penkivil jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce - jedynej organizacji w Polsce, działającej od 1938 r., której rodowody uznawane są na całym świecie, należącej do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.

 

Jeżeli chcesz być z nami na bieżąco, odwiedź proszę naszą stronę na FB - Penkivil Setery Angielskie

 

© 2018-20 by Marta Krol

The content of this website (referred to as "material") is the copyright of Marta Król. The Material may not be used, sold, licensed, transferred, copied or reproduced in whole or in part in any manner or from or in or on any media to any party without the prior written consent of Marta Król.